※ jaka Pralka parowa najlepsza? Ranking 2023 i Opinie na najlepszepralki.com (2023)

Para i woda tworzą skuteczny, uzupełniający się duet. Siła pary uzupełnia działanie wody podczas prania zachowując przy tym niesamowitą miękkość tkanin i maksymalne minimalizowanie zagnieceń. Pranie parowe zapewnia nie tylko bardzo dobre usuwanie bakterii i odświeżanie tkanin – dzięki niemu można również zaoszczędzić czas niezbędny do prasowania. Pralka parowa wykorzystuje moc pary na kilku etapach prania. Na rynku można znaleźć kilka interesujących modeli pralek parowych, ale zanim dokona się ostatecznego wyboru, warto sprawdzić jakie funkcje mają nowoczesne pralki i jakich efektów można od nich oczekiwać. Jaka pralka parowa będzie najlepsza dla Twojego domu?

Najlepsza pralka z funkcją pary

W przypadku najlepszych na rynkumodeli, para wykorzystywana jest podczas kilku cyklów prania:

  • Faza prania wstępnego: Następuje gdy woda zapełniawypełniony bęben, a para współpracuje z wodą, aby pomóc w dokładniejszymnamoczeniu tkanin – tutaj dużą zaletą jest zmniejszenie zużycia wody na cykl.
  • W trakcie trwania programu: Para podnositemperaturę podczas prania, aby poprawić moc czyszczenia, co również pomagaaktywować detergent. Dzięki funkcji pary – proszki i żele znacznie lepiej sięrozpuszczają, przez co lepiej wnikają w tkaniny. To sprawia, że nawet zwykłyproszek do prania zwiększa swoją skuteczność czyszcząca, a nawet najbardziejuporczywe plamy znikają, bez konieczności stosowania drogich odplamiaczy.
  • Po skończeniu prania: Działanie pary na upranetkaniny nadaje wnętrzu pralki bardzo wysokich temperatur, przez co ubraniaulegają sterylizacji. Ten etap pomaga również w wygładzaniu zagnieceń, którepowstały w trakcie prania. Kiedy niektóre tkaniny stają się mokre i gorące, ichwłaściwości się zmieniają. Chociaż ten stan umożliwia ich dokładne czyszczenie,oznacza również, że mogą stać się pogniecione i sztywne. Przenikające działaniepary po zakończonym cyklu prania przeciwdziała temu efektowi.

Jak działa dobra pralka parowa?

Dobra pralka parowa, stosuje właściwości pary na kilka różnych sposobów. W zależności od wyboru modelu, pralki dzielą się na takie, które najpierw podgrzewają wodę aby wytworzyć parę, lub odwrotnie – tworzą parę, która zwiększa temperaturę wody. Po przekształceniu wody w parę generator pary wysyła parę przez rurkę do dyszy. Dysza uwalnia czystą parę do bębna. Która metoda działa najlepiej? To już kwestia indywidualnych potrzeb. Jeśli prana odzież, często ma trudne do usunięcia plamy, które wymagają odplamiania, najlepiej jest wybrać taki model, który generuje parę o jak najwyższej temperaturze. Najlepsze pralki parowe mają dodatkową opcję dodawania pary do normalnych cykli prania (oprócz specjalnych cykli, które z założenia wykorzystują parę). Ktoś kto ceni sobie szybkość prania, powinien mieć jednak na względzie, że każde dodatkowe użycie funkcji pary wydłuża nieznacznie łączny czas prania.

Polecamy: Pralko suszarka

Pralka parowa – czy warto ją kupić?

Osoby, które mają alergie i małe dzieci oraz Ci, którzy cenią sobie wyjątkową czystość, a nawet sterylność odzieży – mogą skłaniać się ku tego typu modelom. Dobre pralki parowe mają zazwyczaj specjalny program dla alergików, który wykorzystuje parę wodną do dezynfekcji tkanin i skutecznie pozbywa się z nich takich rzeczy, jak roztocza i sierść zwierząt domowych. Wysokie temperatury skutecznie rozkładają praktycznie wszystkie alergeny. Pralki parowe są już od dłuższego czasu dostępne na rynku. To, co ważne – ich ceny stają się coraz bardziej przystępne. Jeszcze do niedawna pralka z funkcją suszenia, czyli tzw. suszarka lub pralko-suszarka charakteryzowały się dość wysokimi cenami. Dziś, dobry model jest dostępny nieomal w tej samej cenie, co zwykła pralka znanej marki. Podobnie jest z pralką parową. Jej cena nie zwala już z nóg, więc teoretycznie każdy może pozwolić sobie na jej zakup. Ceny pralek parowych różnią się w zależności od producenta i dostępnych opcji. Rozpatrując zakup, warto zastanowić się nad częstotliwością potencjalnego korzystania z funkcji pary. Jeśli szuka się dobrej pralki, która pomoże w odkażaniu tkanin – warto dopłacić nieznaczną sumę do najlepszej pralki parowej. Aby jednak dokładnie określić jej prawdziwą wartość, dobrze jest poznać jej podstawowe funkcje. Żeby usunąć ciężkie plamy, należy prać ubrania w temperaturze co najmniej 50 stopni Celsjusza. Co zatem zrobić jeśli temperatura wody nie jest wystarczająco wysoka, aby usunąć plamę? To idealne zadanie dla pralki parowej. Działanie pary, która nierzadko wynosi nawet 100 stopni Celsjusza, oznacza wyprodukowanie wystarczającej ilości ciepła – to pozwala na usunięcie trudnych plam, bez szkody na ubraniach. Inną zaletą korzystania z pralki parowej jest to, że para często pomaga zmiękczyć tkaniny w ubraniach, czyniąc je wygodniejszymi do noszenia i mniej podatnymi na podrażnienia skóry. Pralka parowa, wyglądem nie odbiega od tradycyjnych modeli pralek, jej wymiary również nie są tak duże, jak jeszcze do niedawna. Dzięki temu, można kupić całkiem niedużą, estetyczną pralkę parową o nowoczesnym wyglądzie. Zwolennicy naturalnych rozwiązań, mogą cenić sobie możliwość zminimalizowania lub całkowitego uniknięcia stosowania chemicznych detergentów takich, jak: odplamiacz i płyn do płukania. Dzięki działaniu pary, ubrania, pościel, zasłony i inne tkaniny będą miękkie i wolne od zapachów, co pozwala na niestosowanie zmiękczaczy, odplamiaczy i innych detergentów.

Dobra pralka z funkcją pary – jakie programy powinna mieć?

Pierwszą rzeczą, na którą należyzwrócić uwagę, jest wydajność energetyczna urządzenia. Najlepsza pralka parowa,dzięki zastosowaniu pary podczas jednego cyklu prania, może zwiększyć wydajnośćo nawet 20% przy jednoczesnym mniejszym zużyciu wody.

Programy dla alergików

Kolejnym ważnym aspektem jest opcja „sterylizacja” lub „program dla alergików”, które wykorzystują wysoką temperaturę pary do unieszkodliwiania alergenów i bakterii. Dzięki temu ubrania są nie tylko czyste, ale również odkażone. Większość zwykłych pralek nigdy nie osiągnie tej temperatury, co może wpłynąć na niedokładne usuwanie roztoczy i innych pasożytów. Roztocza i bakterie mogą być dla wrażliwych osób bardzo uciążliwe, a tradycyjne pranie ubrań i pościeli np. chorego członka rodziny nie zapobiegnie rozprzestrzenianiu się choroby.

Polecamy: Pralka turystyczna

Wirowanie bez gniecenia, odplamianie parą

Najlepsze pralki prawie majązwykle dość szeroki zakres ustawień, które pozwalają kontrolować temperaturę iintensywność prania. Większość nowoczesnych pralek ładowanych od przodu macykle wirowania około 1000 obr. Duża prędkość wirowania doskonale skraca czassuszenia, ale powoduje marszczenie się ubrań i więcej czasu zajmuje prasowanie.Program z funkcją pary zmniejsza ten efekt. Właściwości usuwania plam wpralkach parowych są świadectwem nowoczesnej technologii. Para rozpuszcza brudz włókien odzieży, ułatwiając usuwanie plam. Najlepsza pralka parowa będziewyposażona w specjalny cykl odplamiania parą.

Tryb eko

Dobrepralki parowe mająspecjalne programy mycia samą wodą, połączone z cyklami działania pary i wody,oraz cyklem odświeżania ubrań za pomocą pary. Te programy zużywają zazwyczajznacznie mniej energii i wody niż pozostałe. Wynika to z faktu, że potrzebatylko odrobiny wody do wytworzenia dużej ilości pary, która rozszerza się izapewnia objętość w bębnie. Ponieważzużywa się mniej wody – potrzeba mniej energii elektrycznej. Pranie parowe jestzdecydowanie najbardziej intensywną formą czyszczenia, ponieważ cząsteczki parysą 1600 razy mniejsze od cząsteczek wody, co pozwala im wniknąć głęboko wtkaninę i mocniej oddziaływać na zabrudzeniach. Pralka parowa pomoże usunąćuporczywe plamy i brzydkie zapachy z wielu, potencjalnie trudnych doklasycznego prania tkanin.

Odświeżanie parą

Przy funkcjiodświeżania ubrań za pomocą pary, nie trzeba używać żadnych detergentów, abyodzież była miękka i pozbawiona zapachów. Program odświeżania ubrańpozwala również na wygładzenie zagnieceńi załamań na materiale. To dobry i szybki sposób na przygotowanie ubrania na„ostatnią chwilę”, wyjęte z szafy, nawet po długim czasie będzie jak nowe igotowe do założenia.

Jaką pralkę z funkcją pary wybrać?

Porównują pralki parowe, należyzwrócić uwagę na czynniki takie, jak maksymalna temperatura osiągana przezfunkcję pary i skuteczność usuwania plam. Zadanie tego pytania w sklepie możespowodować, że sprzedawca powie to, co chce się usłyszeć. Najlepszym sposobemjest sprawdzenie prawdziwych recenzji użytkowników przez Internet. Dobrze jestrównież porównać poszczególne specyfikacje, dostępne programy i ich działanie,aby lepiej zrozumieć produkt, który zamierza się kupić. Zakup pralki należy dotych na lata – warto więc wybrać mądrze. Dobrze jest również zwracać uwagę naklasę energetyczną urządzenia i to ile miejsca zajmuje. Właściciele małychpowierzchni, cenią sobie kompaktowość urządzeń AGD, dlatego dobrze jestsprawdzić całkowite wymiary pralki.

Najlepsza pralka parowa będzieekonomiczna w użytkowaniu i oszczędna w pobieraniu wody. Sprawi, że tkaninybędą nieomal sterylne – pozbawione zarazków, alergenów bakterii inieprzyjemnych zapachów. Pranie parowe zmiękcza i wygładza materiały -nie sątak pogniecione jak po tradycyjnym cyklu prania. Jaką pralkę parową wybrać? Tokwestia uzależniona od zasobności portfela, określonych potrzeb (alergie, małedziecko, zwierzęta). Warto jednak zwrócić szczególną uwagę na programy prania,pobór wody i energii elektrycznej oraz to, czy funkcja pary jest stosowanapodczas kilku etapów prania, czy tylko na początku/końcu.

Pralka parowa - Ranking 2023

Jeżeli zastanawiasz się jaki kupić najlepszy sprzęt w kategorii Pralka parowa, to zapraszamy do zapoznania się z produktami przestawionymi w poniższej tabeli. Znajduje się tam ranking najpopularniejszych, dobrych produktów, które zostały dopasowane do kategorii Pralka parowa. Ranking jest udostępniany przez serwis Skąpiec.pl i jest przez nas aktualizowany codziennie.

Ranking Pralka parowa Producent Cena
1Amica WA1S610CLiSH※ jaka Pralka parowa najlepsza? Ranking 2023 i Opinie na najlepszepralki.com (1)Aktualna Cena
2Electrolux EW6S404WP※ jaka Pralka parowa najlepsza? Ranking 2023 i Opinie na najlepszepralki.com (2)Aktualna Cena
3Amica WA2S612BKiSJH※ jaka Pralka parowa najlepsza? Ranking 2023 i Opinie na najlepszepralki.com (3)Aktualna Cena
4Electrolux Slim PerfectCare 600 EW6SN226SPI※ jaka Pralka parowa najlepsza? Ranking 2023 i Opinie na najlepszepralki.com (4)Aktualna Cena
5LG F2WV3S7S6E※ jaka Pralka parowa najlepsza? Ranking 2023 i Opinie na najlepszepralki.com (5)Aktualna Cena
Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Arielle Torp

Last Updated: 16/06/2023

Views: 6108

Rating: 4 / 5 (41 voted)

Reviews: 88% of readers found this page helpful

Author information

Name: Arielle Torp

Birthday: 1997-09-20

Address: 87313 Erdman Vista, North Dustinborough, WA 37563

Phone: +97216742823598

Job: Central Technology Officer

Hobby: Taekwondo, Macrame, Foreign language learning, Kite flying, Cooking, Skiing, Computer programming

Introduction: My name is Arielle Torp, I am a comfortable, kind, zealous, lovely, jolly, colorful, adventurous person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.